Odpowiedź :
Odpowiedź:
b - batonik
c - czekolada = 2b
4b + 1c = 21 zł
4b + 2b = 21 zł
6b = 21 zł
b = 21 zł : 6 = 3,50 zł kosztuje batonik
c = 2b = 2 * 3,50 zł = 7 zł kosztuje czekolada
Odpowiedź:
Baton - x Czekolada - y
Jeśli czekolada jest 2 razy droższa można zapisać to jako 2x, a 2x = y
4x + y = 21
4x + 2x = 21
6x = 21 / : 6
x = 3,50zł - cena batona
2x = 3,50zł x 2 = 7zł - Cena czekolady.
Odp.
Czekolada kosztuje 7 złotych.