👤

Daria zapłaciła za 4 batoniki i 1 czekoladę 21zl. Czekolada jest 2 razy droższa od batonika ile kosztuje czekolada na szybko plisssssss

Odpowiedź :

Odpowiedź:

b - batonik

c - czekolada = 2b

4b + 1c = 21 zł

4b + 2b = 21 zł

6b = 21 zł

b = 21 zł : 6 = 3,50 zł kosztuje batonik

c = 2b = 2 * 3,50 zł = 7 zł kosztuje czekolada

Odpowiedź:

Baton - x  Czekolada - y

Jeśli czekolada jest 2 razy droższa można zapisać to jako 2x, a 2x = y

4x + y = 21

4x + 2x = 21

6x = 21 / : 6

x = 3,50zł - cena batona

2x = 3,50zł x 2 = 7zł - Cena czekolady.

Odp.

Czekolada kosztuje 7 złotych.

Go Studier: Inne Pytanie