2. Jaka jest wartość przyspieszenia klocka o masie 10 kg poruszającego się pod wpływem działania trzech sił o wartościach F1= 10N, F2 =30 N,
F3= 35N o tym samym kierunku i zwrocie, jeżeli opory ruchu nie mają dostrzegalnego wpływu na ruch klocka? Wykonaj rysunek, na którym zaznaczysz podane siły.