Odpowiedź :
200 g + 56 g = 256 g
256 g --- 100%
56 g --- x
x = [tex]\frac{56*100}{256} =\frac{56100}{256} = 21,875[/tex]%
Stężenie procentowe wynosi 21,875% (w przybliżeniu 21, 88%).
200 g + 56 g = 256 g
256 g --- 100%
56 g --- x
x = [tex]\frac{56*100}{256} =\frac{56100}{256} = 21,875[/tex]%
Stężenie procentowe wynosi 21,875% (w przybliżeniu 21, 88%).