👤

Pomoże ktoś ?
Cena brutto komputera stacjonarnego wynosi 9 292,65 zł. Ile wynosi cena netto tego towaru przy 23%
podatku VAT​


Odpowiedź :

Cena brutto: 9292,65 zł

123% - 9292,65 zł

100% - x zł

[tex]x=100*9292,65:123=929265:123=7555[/tex]

Odp. Cena netto tego komputera wynosi 7555 zł.

123%  -------  9 292,65 zł

100%  -------   x zł

x = 100 * 9 292,65 : 123 = 7555

Cena netto komputera wynosi 7555 zł.

123%  -----  9 292,65 zł

23%   ------    x zł

x = 23 * 9 292,65 : 123 =  1737,65 zł

Podatek VAT wynosi 1737,65 zł.

Liczę Na Naj Pozdrawiam :D