Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wzór: p=ρgh
ρ = 500 [tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex]
g= 10[tex]\frac{m}{s^{2}}[/tex]
h= 10cm= 0,1 m
p= 500 [tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex] · 10[tex]\frac{m}{s^{2}}[/tex] ·0,1 m =500[tex]\frac{kg}{ms^{2}}[/tex]= 500Pa
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Wzór: p=ρgh
ρ = 500 [tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex]
g= 10[tex]\frac{m}{s^{2}}[/tex]
h= 10cm= 0,1 m
p= 500 [tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex] · 10[tex]\frac{m}{s^{2}}[/tex] ·0,1 m =500[tex]\frac{kg}{ms^{2}}[/tex]= 500Pa
Wyjaśnienie: