Odpowiedź :
Odpowiedź:
x - cena za jeden długopis
x-3 - cena za jeden ołówek
2(x-3)+2x=18
2x-6+2x=18
4x=24 /:4
x=6
6-3=3 - cena ołówka
odp. ołówek kosztował 3zł
Odpowiedź:
x - cena za jeden długopis
x-3 - cena za jeden ołówek
2(x-3)+2x=18
2x-6+2x=18
4x=24 /:4
x=6
6-3=3 - cena ołówka
odp. ołówek kosztował 3zł