Odpowiedź :
200g wody
ms=500g-200g=300g
300g/200g /:2
150g/100g wody
Rozpuszczalność tej substancji wynosi 150 g na 100 g wody.
300g wody
ms=500g-300g=200g
200g/300g /:3
66,(6)g/100g wody
Rozpuszczalność tej substancji wynosi 66,(6) g na 100g wody
ms=500g-200g=300g
300g/200g /:2
150g/100g wody
Rozpuszczalność tej substancji wynosi 150 g na 100 g wody.
300g wody
ms=500g-300g=200g
200g/300g /:3
66,(6)g/100g wody
Rozpuszczalność tej substancji wynosi 66,(6) g na 100g wody