Na podstawie odczytów z mierników wyznacz moc odbiornika energii elektrycznej. Podaj nazwy mierników i wielkości, które odczytujesz.

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Woltomierz, po lewej stronie, mierzy napięcie
U=2V
Amperomierz, mierzy natężenie prądu
I=125mA=0,125A
Oblicz moc P
P=U*I
P=2V*0,125A
P=0,25W, watów