👤

oblicz prędkość średnią pojazdu jeśli droga 60 km pokonał w czasie 0,75 h plis teraz​

Odpowiedź :

V = s/t
V = 60km/0,75h = 80km/h

powodzonka i miłego dnia :))

Odpowiedź:

s - droga = 60 km

t - czas = 0,75 h

Vś = s/t = 60 km : 0,75 h = 80 km/h