👤

Zadanie 6. Prędkość samochodu zwiększyła się o 40 w czasie 20s. Oblicz masę samochel
jeśli działa na niego siła 3600N.​


Odpowiedź :

a=∆v/t

a przyspieszenie

∆v -roznica prędkości

t- czas

a=40/20=2 m/s²

2 zasada dynamiki ma wzór

F=ma

F-sila

m -masa

Podstawiamy do wzory

3600=m*2

m=1800kg

Mam nadzieję że pomogłam liczę na naj :)