👤

Ile wody i ile soli należy wymieszać aby otrzymać 500g roztworu 10%?

Wypisz dane, szukane, wzór i oblicz.

daje naj. NA TERAZ


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Cp=ms/mr*100%

ms=Cp*mr/100%

ms=10*500/100

ms=50g

mw=mr-ms

mw=500-50=450g