👤

Ile energii należy dostarczyć, aby temperatura 3 l wody wzrosła o 50 ̊C? cw= 4200 J/kgˑ ̊C

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]m=3l=3kg\\\Delta T=50C\\c_w=4200\frac{J}{kg*C}\\Q=m*\Delta T*c_w\\Q=3kg*50C*4200\frac{J}{kg*C}=630000J=630kJ[/tex]

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie