Daje naj. Za dwie różne książki zapłacono 91 zł. Jle kosztuje każda z książek jeżeli jedna jest jest o 60 % droższa od drugiej?

x+1,6x=91
2,6x=91 /:2,6
x=35
35*1,6=56
Tańsza książka kosztuje 35 zł, a droższa 56 zł.