👤

Oblicz ile otrzymamy miedzi w poniższej reakcji jeżeli użyto 45g tlenku miedzi I.
Cu2O + H2 = 2 Cu + H2O
POTRZEBUJE NA TERAZ!!! DAJE NAJ


Odpowiedź :

Cu₂O + H₂ → 2Cu + H₂O

MCu₂O = 2*63,5 + 16 = 127 + 16 = 143 (g)     MCu = 63,5 g

143 g Cu₂O -------- 2*63,5 g Cu

 45 g Cu₂O -------- x g Cu

x = [tex]\frac{2*63,5*45}{143}[/tex] = [tex]\frac{5715}{143}[/tex] ≈ 39,9 ≈ 40 (g Cu)

Odp: Otrzymano 40 g miedzi, jeśli do reakcji użyto 45 g tlenku miedzi (I).

Go Studier: Inne Pytanie