Odpowiedź :
Odpowiedź:
h - wysokość = 3 cm
a - bok trójkąta = ?
h = a√3/2
2h = a√3
a = 2h/√3 = 2h√3/3 = 2 * 3 cm * √3/3 = 6√3/3 cm = 2√3 cm
o - obwód = 3a = 3 * 2√3 cm = 6√3 cm
P - pole = a²√3/4 = (2√3)² cm² * √3/4 = 12√3/4 cm² = 3√3 cm²
Odpowiedź:
h - wysokość = 3 cm
a - bok trójkąta = ?
h = a√3/2
2h = a√3
a = 2h/√3 = 2h√3/3 = 2 * 3 cm * √3/3 = 6√3/3 cm = 2√3 cm
o - obwód = 3a = 3 * 2√3 cm = 6√3 cm
P - pole = a²√3/4 = (2√3)² cm² * √3/4 = 12√3/4 cm² = 3√3 cm²