Odpowiedź :
1. Na2O
Na-O-Na
2. mNa2O=2*23u+16u=62u
3. a) mNa:mO=46:16=23:8
b) 46u---x%
62u---100%
x=74,19%Na
100%-74,19%=25,81%O
4. a) 4Na+O2--->2Na2O
b) Cztery atomy sodu reagują z jedną cząsteczką tlenu otrzymujemy dwie cząsteczki tlenku sodu
1. Na2O
Na-O-Na
2. mNa2O=2*23u+16u=62u
3. a) mNa:mO=46:16=23:8
b) 46u---x%
62u---100%
x=74,19%Na
100%-74,19%=25,81%O
4. a) 4Na+O2--->2Na2O
b) Cztery atomy sodu reagują z jedną cząsteczką tlenu otrzymujemy dwie cząsteczki tlenku sodu