Odpowiedź :
Za dwa zeszyty Wojtek zapłacił 10,50 zł. Oblicz cenę każdego zeszytu, jeśli jeden było 10% droższy od drugiego.
x+1,1x=10,50
2,1x=10,50
10,50/2,1
x=5 zł
10,50-5,50=5zł - tańszy zeszyt
10,50-5=5,50zł-droższy zeszyt
Odp: Droższy zeszyt kosztuje 5, 50zł, natomiast tańszy kosztuje 5zł