👤

Za dwa zeszyty Wojtek zapłacił 10,50 zł. Oblicz cenę każdego zeszytu, jeśli jeden było 10% droższy od drugiego. DAJE NAJ​

Odpowiedź :

Za dwa zeszyty Wojtek zapłacił 10,50 zł. Oblicz cenę każdego zeszytu, jeśli jeden było 10% droższy od drugiego.

x+1,1x=10,50

2,1x=10,50

10,50/2,1

x=5 zł

10,50-5,50=5zł - tańszy zeszyt

10,50-5=5,50zł-droższy zeszyt

Odp: Droższy zeszyt kosztuje 5, 50zł, natomiast tańszy kosztuje 5zł