👤

Z 300g 4% roztworu odparowano 60g rozpuszczalnika. Nowy roztwór ma stężenie:



A .4,5%


B .5%


C .5,5%


D .6%
BŁAGAM BYLE SZYBKO !!!


Odpowiedź :

Dane:

mr1=300g

Cp1=4%

mr2=300g-60g=240g

Szukane:

ms=?

Cp2=?

ms=Cp1*mr1/100%

Cp2=ms*100%/mr2

Obliczenia:

ms=4%*300g/100%

ms=12 g

Cp2=12g*100%/240g

Cp2=5%

Odp. B