👤

ile wynosi obwód prostokąta o długości boków a=4cm,b=7cm​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

obw= 2a+2b

obw= 2×4 + 2×7= 8+14=22cm

.......

a=4cm

b=7cm

Prostokąt ma dwie pary boków.

Więc mnożymy podane długości razy dwa i dodajemy.

4*2+7*2=8+14=22cm

Obwód prostokąta wynosi 22cm

Go Studier: Inne Pytanie