👤

Oblicz pole powierzchni i objętość sześcianu, którego przekątna podstawy ma 3√2cm.

Odpowiedź :

d = a√2

a√2 = 3√2 cm

a = 3 cm

P = 6 * a² = 6 * 3² = 6 * 9 = 54 cm²

V = a³ = 3³ = 27 cm³

Go Studier: Inne Pytanie