DAM NAJ za dobra odp proszę o rozwiązanie i uzasadnienie

Odpowiedź:
40 litrów = 198 złotych
x litrów = ? złotych
1 litr = 198 : 40 = 4,95 zł
x litrów = 4,95x złotych