👤

Uzupełnij analize zadania. Następnie rozwiąż równanie i sprawdź, czy jego rozwiązanie spełnia warunki zadania. Zadanie w załączniku.​

Uzupełnij Analize Zadania Następnie Rozwiąż Równanie I Sprawdź Czy Jego Rozwiązanie Spełnia Warunki Zadania Zadanie W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

X - cena zeszytu

1,45x - cena długopisu

=======================

6x — koszt zakupu 6 zeszytów

4,35x — koszt zakupu 3 długopisów

16,56 — całkowity koszt zakupów

6 * X = 6x

1,45x * 3 = 4,35x

6x + 4,35x = 16,56

10,35x = 16,56. / : 10,35

x = 1,6

Odp. Cena zeszytu wynosi 1,6 zł

=========================

Licze na naj, Pozdrawiam