Odpowiedź :
[tex]Dane:\\t=5s\\V=54\frac{km}{h}=54*\frac{10}{36}=\frac{540}{36}=15\frac{m}{s}\\\\Szukane:\\a=?\\\\Wzory:\\a=\frac{V}{t}\\\\\\a=\frac{15\frac{m}{s}}{5s}=3[\frac{m}{s^{2}}][/tex]
[tex]Dane:\\t=5s\\V=54\frac{km}{h}=54*\frac{10}{36}=\frac{540}{36}=15\frac{m}{s}\\\\Szukane:\\a=?\\\\Wzory:\\a=\frac{V}{t}\\\\\\a=\frac{15\frac{m}{s}}{5s}=3[\frac{m}{s^{2}}][/tex]