👤

PLS SZYBKO DAJE NAJJJ
Oblicz skład procentowy pierwiastków w cząsteczce wody: tlen -89%, wodór-11% tlen - 50%, wodór-50% tlen - 98%, wodór- 2%


Odpowiedź :

mH2O=2*1u+16u=18u

2u---x%

18u---100%

x=11% wodoru

100%-11%=89% tlenu