👤

Oblicz z jaką siłą podziałano na ciało o masie m = 0,2kg jeżeli uzyskało przyspieszenie a = 5m/s2

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Używamy wzoru :

a = F/m i przekształcamy go:

F = m*a

Dane:

a = 5[tex]\frac{m}{s^2}[/tex]

m= 0,2 kg

Obliczenia:

F = 0,2 * 5 = 1N

Odp. Siła z jaką podziałano wynosi 1 N