Odpowiedź :
Odpowiedź:
t=100s
E1=4200 J/(kg*C)*0,5kg*(80C)= 168000 J
E2=2300W*100s= 230000 J
n= 168000 J/230000 J*100=73.04%
Odp. Sprawność tego czajnika wynosi 73.04% a więc tracimy 26.96% energii.
Odpowiedź:
t=100s
E1=4200 J/(kg*C)*0,5kg*(80C)= 168000 J
E2=2300W*100s= 230000 J
n= 168000 J/230000 J*100=73.04%
Odp. Sprawność tego czajnika wynosi 73.04% a więc tracimy 26.96% energii.