Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
F = 0,7 N
a = 0,02 m/s^2
Szukane:
m = ?
Podstawowy wzór na siłę:
F = m*a | : a
m = F/a
[tex]N = \frac{kg * m}{s^{2} }[/tex] - rozpisanie jednostki
[tex]m = \frac{0,7 \frac{kg*m}{s^{2} } }{0,02 \frac{m}{s^{2} } } = 35 kg[/tex]