👤

Pod wpływem siły ciągu 2500N samochód poruszał się z przyspieszeniem 2 m/s2. Oblicz masę samochodu, jeżeli siły oporu działające na samochód wynoszą 500N. bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]F=2500N\\F_o=500N\\F_w=2500N-500N=2000N\\a=2\frac{m}{s^2}\\F_w=m*a/:a\\m=\frac{F_w}{a}\\m=\frac{2000N}{2\frac{m}{s^2}}=1000kg=1t[/tex]