👤

4. W reakcji 64 g miedzi z siarką otrzymano 96 g siarczku miedzi(II). Ile gramów siarki wzięło
udział w tej reakcji? W odpowiedzi podaj działanie matematyczne oraz wynik wraz z jednostka.

Proszę o rozwiązanie daje naj <3​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

W tej reakcji wzięły udział 32 gramy siarki.

Wyjaśnienie:

Cu + S --> CuS

mCu = 64 u

mS = 32 u

64 u --------- 32 u

64 g --------- x g

(64 g * 32 u) : 64 u = 32 g

Odpowiedź:

32g

Wyjaśnienie:

Korzystam z prawa zachowania masy:

Masa substratów = masa produktów

Cu + S = CuS

64 g + x = 96g

X = 96g -64g = 32g