Odpowiedź :
Z Pitagorasa:
[tex]h - ?\\\\10cm : 2 = 5cm\\5^{2} + h^{2} =( 2\sqrt{14} )^{2}\\25+ h^{2} = 56 | -25\\h^{2} = 31 | \sqrt{} \\h = \sqrt{31}[/tex]
P = [tex]\frac{a*h}{2} = \frac{10*\sqrt{31} }{2} = 5\sqrt{31} (cm^{2})[/tex]
Odp: Pole wynosi [tex]5\sqrt{31} cm^{2}[/tex].
Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj. ♥