Odpowiedź :
d=6√2 cm - długość przekątnej kwadratu o bokach 2r oraz H , przy czym 2r=H .
d=2r√2
6√2cm=2√2r |:2√2
r=3 cm
H=6cm
V=πr²H
V=π·(3cm)²·6cm
V=54π cm³
Pc=2πr(r+H)
Pc=2π·3cm·(3cm+6cm)
Pc=6πcm·9cm
Pc=54π cm²
d=6√2 cm - długość przekątnej kwadratu o bokach 2r oraz H , przy czym 2r=H .
d=2r√2
6√2cm=2√2r |:2√2
r=3 cm
H=6cm
V=πr²H
V=π·(3cm)²·6cm
V=54π cm³
Pc=2πr(r+H)
Pc=2π·3cm·(3cm+6cm)
Pc=6πcm·9cm
Pc=54π cm²