👤

Rowerzysta wyruszył z domu o 14:15 i w ciągu 90 min przebył 18 km. Jaką drogę pokonałby do godziny 16:45, gdyby cały czas poruszał się z tą samą prędkością?

Odpowiedź :

Odpowiedz na to zadanie w załaczniku.

Zobacz obrazek Medeline2

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

90 min=1 h 30 min

14.15 +1.30=15.45 -----18 km

16.45 -15.45=1 h

3/2h-----18 km

1 h-----xkm

3/2x=18/×2/3

x=12 km

Od 14.15 do 16.45

18 +12=30 km