pomorze ktoś? pomocy daje naj bo muse miec to na jusz

Odpowiedź:
1.
a) 4,55 b) 4,45 c)2,4 d)14,2
2.
2,4kg *2,8zł =6,72zł
2,5kg gruszek * 3,7zł = 9,25zł
łączna cena 9,25 + 6,72 = 15,97
reszta: 20 - 15,97 = 4,03
3.
9,11 > 9,10>9,01>8,25>7,254
Szczegółowe wyjaśnienie: