👤

Zadanie
Jaś za 3 czekolady, 2 wafelki i 4 batoniki zapłacił 21 złotych, a Małgosia
w tym sklepie kupiła takich samych 6 czekolad, 5 wafelków i 8 batoników
i zapłaciła 44,50 zł. Ile kosztował jeden wafelek w tym sklepie?
Napisz obliczenia.​


Odpowiedź :

x - liczba czekolad

y - liczba wafelków

z - liczba batoników

{3x + 2y + 4z = 21. |•(-2)

{6x + 5y + 8z = 44,50

{-6x - 4y - 8z = -42

{6x + 5y + 8z = 44,50

+________________

y = 2,50

Odp.: Jeden wafelek kosztował w tym sklepie 2,50 zł.

Odpowiedź:

Jeden wafelek kosztował 2,50