Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
a=5,4km/min²=5400m /3600s²=1,5m/s²
F1=6N
F2=3N
Oblicz a1
a) siły mają zgodny zwrot.
Siła wypadkowa
Fw=F1+F2
Fw=6N+3N
Fw=9N
Obliczam masę ciała
Fw=m*a.................. /a
m=Fw/a
m=9kg*m/s² /1,5m/s²
m=6kg
b) siły mają przeciwny zwrot, to siła wypadkowa
Fw=F1-F2
Fw=6N-3N
Fw=3N
Obliczam przyspieszenie z II zasady dynamlki
a1=Fw/m
a1=3kg*m/s² /6kg
a1=0,5m/s²
Gdy siły będą miały przeciwny zwrot to przyspieszenie będzie równe 0,5m/s².