👤

Potrafi ktoś to rozwiązać ?

Potrafi Ktoś To Rozwiązać class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)

[p]=1Pa=[kg/(m*s^2)]

[I]=1W/m^2=[kg/s^3]

[c]=[m/s]

b)

p=1000W/m^2/(3*10^8 m/s)= 3.33*10^-6 Pa

jest dużo mniejsze niż ciśnienie atm.

c)

p=F/S=ma/S=mv/tS=p/(St)

Go Studier: Inne Pytanie