👤

Za 1,50 kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20 zł. Ile kosztował 1 kg mandarynek? DAJE NAJ!!

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,5 - 7,2

1 - x

1 * 7,2/1,5 = 4,8zł

Pozdrawiam, miłego dnia

7,20 -1.5

x-1

x=4,80zł

kilogram mandarynek kosztuje 4,80zł