👤

oblicz predkosc rowerzysty o masie 60kg ktory posiada energie kinetyczna 1kJ

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

[tex]m=60kg[/tex]

[tex]E_k=1kJ=1000J[/tex]

[tex]szukane:v[/tex]

[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}/*2[/tex]

[tex]2E_k=mv^2/:m[/tex]

[tex]v^2=\frac{2E_k}{m}[/tex]

[tex]v=\sqrt{\frac{2E_k}{m} }[/tex]

[tex]v=\sqrt{\frac{2*1000J}{60kg} }=\sqrt{\frac{2000kg*\frac{m^2}{s^2} }{60kg} }\approx\sqrt{33,3\frac{m^2}{s^2} }\approx5,78\frac{m}{s}[/tex]