👤

jaką szybkość uzyska ciało po minucie ruchu jednostajnego przyspieszonego jeśli początkowa prędkoęć wynosiła 10m/s a przespieszenie miało wartość 1/s^2​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

vo=10m/s

t=60s

a=1m/s²

Oblicz v

v=vo+a*t

v=10m/s+1m/s²*60s

v=70m/s