👤

Za 0,35 kg winogron Gosia zapłaciła 6 zł 30 gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

18 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

0,35 kg --- 6,30 zł

0,05 kg --- 6,30zł : 7= 0,9 zł

1 kg --- 0,9 zł * 20 = 18 zł

Odpowiedź:

6 zł 30 gr ------ 0,35 kg kosztuje

1 kg ---- x

6zł 30 gr : 0,35 = 18 zł  ---- tyle kosztuje 1 kg winogron