👤

Samochód A o masie 1000 kg porusza się z przyspieszeniem 2,3 m/s2, a samochód B o masie 1200 kg − z przyspieszeniem 1,8 m/s2. Na który samochód działa siła wypadkowa o większej wartości? Podaj dane, wzór, obliczenia

Odpowiedź :

Odpowiedź:

A

m = 1000 kg

a = 2,3m/s2 = 2,3 N/kg

F = ?

F = m * a

1000 kg * 2,3 N/kg = 2300 N

B

m = 1200 kg

a = 1,8 m/s2 = 1,8 N/kg

F = ?

F = m * a

1200 kg * 1,8 N/kg = 2 160 N

Na samochód A działa większa siła.