z wykresu prędkości od czasu oblicz przebytą drogę w ciągu 10 s, napisz jakim ruchem poruszało się ciało na odcinku 1 i na odcinku 2

Odpowiedź:
Odcinek 1 : ruch jednostajnie przyspieszony
Odcinek 2 : ruch jednostajny
S= v*t
S odcinka pierwszego możemy obliczyć z pola pod wykresem
S= a*h/2
6*6/2= 18m
Odcinek drugi
S= a*b
S= 6*4=24m
Cała droga która została przebyta to 18+24= 42m
Wyjaśnienie: