👤

pomocy
19. Jaka jest wartość siły wypadkowej działającej na ciało o
masie 5 kg, jeśli porusza się z przyśpieszeniem 8m/s2
a) 40 N
b) 3N
c) 0,25 N
d) 16 N​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m = 5 kg

a = 8m/s2 = 8 N/kg

F = m*a

8 N/kg * 5 kg = 40 N

odp. a)