👤

Za cztery bułki i 9 rogalików zapłacono 60 zł rogal był o 2 zł tańsza od piłki ile kosztowała bułka a ile rogalik

Odpowiedź :

x - cena rogala

x + 2 - cena bułki

9x+4(x+2)=60

9x+4x+8=60

13x=52

x=4 - cena rogala

4+2=6 - cena bułki

Go Studier: Inne Pytanie