Odpowiedź :
Odpowiedź:
(5cm + 7cm) /2 *10cm=
12cm /2 *10cm=
6cm*10cm=
60cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
pole trapezu= (podstawa 1+ podstawa 2) /2 *(wysokość trapezu)
Odpowiedź:
1/2 * (5cm+7cm)* 10cm= 1/2*12cm*10cm= 60cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
(1dm=10cm)