👤

Staś kupil 3kg jabłek i zapłacił za nie 12zl ile kg mogl by kupić za 32zl​

Odpowiedź :

3kg - 12zł | :3

1kg - 4zł

32 : 4 = 8kg

Mógłby kupić 8kg

12:3 = 4zł za 1kg 32:4=8 Odp.Za 32zł staś może kupić 8 kg jabłek