👤

13. Zapisz w postaci wyrażeń algebraicznych, ile złotych trzeba zapłacić za:
a) 3 kg jabłek po b złotych za kilogram:
b) półtora kilograma gruszek po g złotych za kilogram:
c) 35 dag sera po d złotych za kilogram:
d) 100 g rodzynek po r złotych za kilogram:


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 3 * b

b) 1,5 * g

c) 0,35 * d

d) 0,1 * r

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie