Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]t=20s\\v=g*t\\h=\frac{gt^2}{2}\\v=10\frac{m}{s^2}*10s=100\frac{m}{s}\\h=\frac{10\frac{m}{s^2}*(10s)^2}{2}=500m[/tex]
Wyjaśnienie:
Będzie to spadek swobodny.
Odpowiedź:
[tex]t=20s\\v=g*t\\h=\frac{gt^2}{2}\\v=10\frac{m}{s^2}*10s=100\frac{m}{s}\\h=\frac{10\frac{m}{s^2}*(10s)^2}{2}=500m[/tex]
Wyjaśnienie:
Będzie to spadek swobodny.