👤

Pomoże ktoś?!!
Moc sprężarki urządzenia chłodniczego jest równa 45 W, a wydajność tego urządzenia wynosi 3,2.
Oszacuj, ile ciepła urządzenie to pobiera w ciągu doby z wnętrza komory chłodniczej.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=45 W moc sprężarki

Pch - moc chłodnicza

Ech=3,2

t=24 h=24*3600=86400 s

--------------------------

Pobrane ciepło

Q=Pch*t=Ech*P*t=3,2*45*86400=12441600 J

Q=12,44 GJ

Wyjaśnienie:

Współczynnik wydajności chłodniczej

Ech=Pch/P