potrzebuje to na jutro plissss!!!

Odpowiedź:
C+ O2--> CO2
X= 12*20/32
X= 7,5g węgla
2Mg + O2 -->2 MgO
X= 32*40/80
X= 16g tlenu
Y= 48*40/80
Y= 24g magnezu
Wyjaśnienie: